Turvalised nutiseadmed

Turvalised nutiseadmed

Õpiobjekti eesmärgiks on võimaldada põhikooli II astme õpetajatel omandada teadmised nutiseadmete võimalustest ja ohtudest. Õpiobjekt sisaldab ka tunnikava, mis toetab nutiseadmete turvalisuse teemal tunni läbiviimist.

Nutiseadmed on võimekad tehnoloogilised vahendid, mis on igapäevased noorte kasutuses. Tehnoloogia võimaldab pidevalt olla „on-line“ ehk võrgus, suhelda, olla ühendatud tuhandete teiste kasutajatega. Pidev võrgusolemine on üheltpoolt suurte võimalustega, kuid teisalt seotud ka suurte ohtudega, mis võivad lõppeda isikuvastaste kuritegudega.

Täiskasvanute ülesanne on selles tehnoloogia-rikkas maailmas olla noortele toeks ja abiks. Tahame, et noortel oleks julgust potentsiaalse ohu korral koheselt usaldusväärse täiskasvanu poole pöörduda. Mida kiiremini saame neid aidata, seda suurema tõenäosusega hoiame ära halvima. Teisalt ei taha me ka liigselt hirmutada, sest tehnoloogia tõesti on abiks ja lihtsustab palju meie igapäevaelu.

Selles õpiobjektis vaatlemegi lähemalt võimalusi ja ka ohtusid, mis on seotud noorte nutiseadmete kasutamisega. Õpiobjekt sisaldab ka tunnikava, mille järgi on võimalik läbi viia tund, et korrigeerida seniseid hoiakuid.

Õpiobjekt koosneb kolmest teema moodulist, enesekontrollist ja tunnikavast.

Õpiobjekti sisu valmis projekti "Noorte teadlikkuse tõstmine turvalisest mobiilikasutusest" raames. Projekti toetab Euroopa Regionaalarengu Fond ja Vaata Maailma SA.